Az interferenciakezelésnél két középfrekvenciás áram egyszerre éri a szöveteket, és a két áram frekvenciája közötti különbség fájdalomcsillapítást eredményez. A hatást magyarázza a bőr receptorainak stimulálása, mely gátolja a fájdalomérző idegek közötti ingerület-átvitelt. Emellett a kezelés elősegíti a fájdalom kialakulásáért felelős anyagok eltávolítását és az endogén opioidok felszabadulását. Az elektromos áram segítségével a fájdalmas területre gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító anyag is bevihető, illetőleg heparin tartalmú krém használatával a véraaláfutások, hematómák felszívódása is gyorsítható.
Alkalmazása javasolt
akut sérülés esetén fájdalomcsillapításra, gyulladáscsökkentésre és a bevérzések oldására
A Debrecen építészeti arculatát sokfelé mai napig meghatározó régi cívis házak jövőjéről rendeztek kerekasztal-beszélgetést a Debreceni Egyetem Műszaki Karának Szombathi István utcai új közösségi terében, a Szárító műhelyben. Az Építészmérnöki Tanszék által szervezett rendezvényen a többnyire építészhallgatókból álló közönség előtt helyi építészek, szakemberek beszélgettek.
A Debrecen Egyetem építészeti arculatát is meghatározó szakember, Mikolás Tibor építész munkásságát idézték fel a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán pénteken rendezett konferencián. A Mikolás 100 rendezvénysorozat keretében tartott tanácskozáson 13 hazai és külföldi előadó a korszak hazai és nemzetközi építészetével, az akkor készült épületek utóéletével is foglalkozott.
Okleveles építőipari technikusképzés kezdődött a Nyíregyházi Szakképzési Centrum Vásárhelyi Pál Technikumban a Debreceni Egyetem Műszaki Kar és a Nyíregyházi Szakképzési Centrum megállapodásának köszönhetően. Az ötéves oktatást sikeresen zárók jó eséllyel találnak majd munkát vagy tovább is tanulhatnak, például a Debreceni Egyetemen.