Az alacsony frekvenciájú pulzáló elektromágneses kezelés helyi és általános hatásánál fogva segíti elő a sebgyógyulást. Ugyancsak kedvező hatású a sportsérülésekre és sportártalmakra, amit tudományos bizonyítékok is alátámasztanak: elősegíti az ínsejtek szaporodását, az ín-specifikus gének és a növekedési faktor aktiválódását, valamint stimulálja a porcsejtek újratermelődését és a porcalkotó fehérjék (proteoglikánok) termelődését. Összességében fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és regeneráló hatásánál fogva javítja a mozgásszervi funkciókat.
Javasolt az alábbi kórképekben
ínsérülések, túlterhelések esetén
lágyrészsérülések utáni felépülés gyorsítására
csonttörések, protézisműtétek után a csontfelépítés serkentésére
arthroscopos és nyílt ortopédiai műtétek utókezelésére
migrén, alvás- és koncentrációs zavarok kiegészítő terápiájára
A Debrecen építészeti arculatát sokfelé mai napig meghatározó régi cívis házak jövőjéről rendeztek kerekasztal-beszélgetést a Debreceni Egyetem Műszaki Karának Szombathi István utcai új közösségi terében, a Szárító műhelyben. Az Építészmérnöki Tanszék által szervezett rendezvényen a többnyire építészhallgatókból álló közönség előtt helyi építészek, szakemberek beszélgettek.
A Debrecen Egyetem építészeti arculatát is meghatározó szakember, Mikolás Tibor építész munkásságát idézték fel a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán pénteken rendezett konferencián. A Mikolás 100 rendezvénysorozat keretében tartott tanácskozáson 13 hazai és külföldi előadó a korszak hazai és nemzetközi építészetével, az akkor készült épületek utóéletével is foglalkozott.
Okleveles építőipari technikusképzés kezdődött a Nyíregyházi Szakképzési Centrum Vásárhelyi Pál Technikumban a Debreceni Egyetem Műszaki Kar és a Nyíregyházi Szakképzési Centrum megállapodásának köszönhetően. Az ötéves oktatást sikeresen zárók jó eséllyel találnak majd munkát vagy tovább is tanulhatnak, például a Debreceni Egyetemen.