A versenysport a légző- és a keringési- és mozgatórendszer magas szintű adaptációját, alkalmazkodását igényli és eredményezi. A kiemelkedő teljesítmény alapja a megfelelő izmok összehangolt működése, az erő-nyújthatóság-állóképesség-gyorsaság (összefoglalóan a kondícionális képességek) specifikus fejlesztése.
Legalább ilyen fontos sikeres versenysporthoz a sérülések megelőzése, mely célzott mozgásterápiával, az ízületek és az izmok igénybevételének és a regeneráció időtartamának pontos meghatározásával érhető el. Mindezen célok eléréséhez nyújtanak Önnek segítséget a Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás Központ mozgásszervi szakemberei csoportos gyógytorna formájában.
Ezt a szolgáltatást elsősorban csapatok sportolói számára ajánljuk. Előnye, hogy azonos célokért küzdők közösen, egymást lelkesítve tudnak együtt dolgozni. 5-10 fős létszám mellett a gyógytornász folyamatosan tud figyelni a gyakorlatok kivitelezésére, így a szükséges korrekció biztosítékul szolgál a minőségi állapotjavulásra.
A Debreceni Egyetem volt az egyik szakmai partnere a Budapesti Corvinus Egyetem és a Kínai Hongkongi Egyetem Shenzheni Kutatóintézete által szervezett kétnapos AI Transformation Konferenciának, ahol a világ vezető tudósai tanácskoztak a mesterséges intelligencia által kínált tudományos lehetőségekről.
Szakkiállítás és állásbörze, nemzetközi ISCAME konferencia, valamint a Gépészmérnöki Tanszék múltját bemutató fotókiállítás is várta a résztvevőket a X. Gépészeti Szakmai Napok első napján a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. Óriási érdeklődés övezte a csütörtökön kezdődött programot.
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építészmérnöki Tanszéke is részt vett egy neves építészek és építészhallgatók részvételével Romániában, Kolozsvárott tartott rangos nemzetközi konferencián. A négynapos rendezvényen a DE MK 15 hallgatója egy, az esemény témájához kapcsolódó installációt készített.