- Címlap
- Ultrahangterápia
Ultrahangterápia
Az ultrahangkezelés a fizioterápiás eljárások között évtizedek óta sikerrel alkalmazott módszer. A terápia során a felület alatt elhelyezkedő szövetekben az ultrahang mikrorezgéseket alakít ki. Ennek következtében hő szabadul fel, ami elősegíti a helyi véráramlás és az anyagcsere fokozódását, valamint a kollagén rostok nyújthatóságát. Emellett vannak az ultrahangnak hőfelszabadulástól független hatásai is, mint a kötőszöveti sejtek aktivitásának fokozása, a helyileg ható növekedési hormon felszabadulásának stimulálása. Ezen effektusok együttesen elősegítik a gyulladáscsökkenést, a szövetekben felhalmozódott káros anyagok eltávolítását és a gyógyulás folyamatának gyorsítását.
Alkalmazása javasolt
- szalag és ínsérülésekben, túlterheléses ártalmakban
- ízületi tok és az izmokat borító fasciák károsodásánál
- hegszövet puhítására
- csonttörések gyógyulásának gyorsítására (alacsony intenzitású, pulzáló ultrahang)
Legfrissebb hírek
A matematika tanítása a megújuló mérnökképzésben
A matematikaoktatás néhány aktuális kérdése a mérnökképzésben címmel tartottak előadásokat és kerekasztal-beszélgetést a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. A rendezvényen a kar oktatói tapasztalataikat, javaslataikat osztották meg.
Legjobb kiállító-díj a DE Műszaki és Informatikai Karának
A Debreceni Egyetem volt az egyik szakmai partnere a Budapesti Corvinus Egyetem és a Kínai Hongkongi Egyetem Shenzheni Kutatóintézete által szervezett kétnapos AI Transformation Konferenciának, ahol a világ vezető tudósai tanácskoztak a mesterséges intelligencia által kínált tudományos lehetőségekről.
A gépészet egyszerre a jelen és a jövő tudománya
Szakkiállítás és állásbörze, nemzetközi ISCAME konferencia, valamint a Gépészmérnöki Tanszék múltját bemutató fotókiállítás is várta a résztvevőket a X. Gépészeti Szakmai Napok első napján a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. Óriási érdeklődés övezte a csütörtökön kezdődött programot.