Az ultrahangkezelés a fizioterápiás eljárások között évtizedek óta sikerrel alkalmazott módszer. A terápia során a felület alatt elhelyezkedő szövetekben az ultrahang mikrorezgéseket alakít ki. Ennek következtében hő szabadul fel, ami elősegíti a helyi véráramlás és az anyagcsere fokozódását, valamint a kollagén rostok nyújthatóságát. Emellett vannak az ultrahangnak hőfelszabadulástól független hatásai is, mint a kötőszöveti sejtek aktivitásának fokozása, a helyileg ható növekedési hormon felszabadulásának stimulálása. Ezen effektusok együttesen elősegítik a gyulladáscsökkenést, a szövetekben felhalmozódott káros anyagok eltávolítását és a gyógyulás folyamatának gyorsítását.
Alkalmazása javasolt
szalag és ínsérülésekben, túlterheléses ártalmakban
ízületi tok és az izmokat borító fasciák károsodásánál
A Debrecen építészeti arculatát sokfelé mai napig meghatározó régi cívis házak jövőjéről rendeztek kerekasztal-beszélgetést a Debreceni Egyetem Műszaki Karának Szombathi István utcai új közösségi terében, a Szárító műhelyben. Az Építészmérnöki Tanszék által szervezett rendezvényen a többnyire építészhallgatókból álló közönség előtt helyi építészek, szakemberek beszélgettek.
A Debrecen Egyetem építészeti arculatát is meghatározó szakember, Mikolás Tibor építész munkásságát idézték fel a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán pénteken rendezett konferencián. A Mikolás 100 rendezvénysorozat keretében tartott tanácskozáson 13 hazai és külföldi előadó a korszak hazai és nemzetközi építészetével, az akkor készült épületek utóéletével is foglalkozott.
Okleveles építőipari technikusképzés kezdődött a Nyíregyházi Szakképzési Centrum Vásárhelyi Pál Technikumban a Debreceni Egyetem Műszaki Kar és a Nyíregyházi Szakképzési Centrum megállapodásának köszönhetően. Az ötéves oktatást sikeresen zárók jó eséllyel találnak majd munkát vagy tovább is tanulhatnak, például a Debreceni Egyetemen.